Projekt Slavonix je spojením dvoch najsilnejších hudobných prúdov na jednom pódiu na Slovensku. Poctivý slovenský pop a charakteristický folklór predviedli kapela Slavonix a slovenskí a českí speváci populárnej hudby, ako aj herci. Jadro skupiny Slavonix tvorili inštrumentalisti z kapely Elán, a to klávesák Ľubo Horňák a gitaristi Peter Farnbauer a Henry Tóth, ktorých sprevádzal na bicích Marcel Buntaj, na husliach Stano Palúch a na harmonike Erich Boboš Procházka. Spolu s nimi vystúpili aj Zlaté husle Martina Sleziaka. Spevácky sa na špeciálnom koncerte predstavili Jožo Ráž, Pepa Vojtek, Miko Hladký, Lou Fanánek Hagen, Kuly, Zuzana Smatanová, Maroš Kramár a Veronika Koščové, Martin Máček, Martin Hudec a Marta Potančoková.

Na pódiu sa stretli predstavitelia súčasného slovenského popu a rocku a ortodoxní zástancovia folklóru, ako aj mladšia a staršia generácia hudobníkov, ktorí v nových aranžmánoch Ľuba Horňáka odspievajú skladby ako Keby som bol vtáčkom, Ej padá, padá rosenka, Hore brehy voda beží, Vretienko mi padá, Keď mi prišla karta narukovať, A ja tak čarná či Na košickej turni. Popri hudobníkoch vystúpia tanečníci pod vedením choreografov Vladimíra Michalka, Stana Marišlera a Šárky Ondrišovej.

Slavonix bol vydaný ako kompilácia popových coveverzií ľudových piesní. Album vydalo 7. mája 2007 hudobné vydavateľstvo Sony BMG. Album obsahuje 14 skladieb.


Ukážky z youtube:

Odkaz na predaj albumu a jeho ukážky:Ukážky a predaj